

Fold, steer, and adjust with just one hand, leaving the other hand free for whatever life throws at you. The Joolz Aer²: ultra-compact and lightweight—the ultimate buggy for effortless outings.
Fold, steer, and adjust with just one hand, leaving the other hand free for whatever life throws at you. The Joolz Aer²: ultra-compact and lightweight—the ultimate buggy for effortless outings.
| Product Dimension (cm) | 106.5H x 45W x 85L |
| Product Weight (kg) | 6.55 |
| Package Dimension (cm) | 565L x 260H x 470W |
| Package Weight (kg) | 6.55 |
| Folded Dimensions | 44 x 53 x 23.5 cm |
| Country Of Origin | CHINA |
| Seat Liner | Yes |
| Toddler Seat | No |
| Facing | Forward |
| Number Of Wheels | 4 Wheels |
| Snack Tray | No |
| Product Dimension (cm) | 106.5H x 45W x 85L |
| Product Weight (kg) | 6.55 |
| Package Dimension (cm) | 565L x 260H x 470W |
| Package Weight (kg) | 6.55 |
| Folded Dimensions | 44 x 53 x 23.5 cm |
| Country Of Origin | CHINA |
| Seat Liner | Yes |
| Toddler Seat | No |
| Facing | Forward |
| Number Of Wheels | 4 Wheels |
| Snack Tray | No |
The items you purchase come with guarantees that cannot be excluded under the Australian Consumer Law. You are entitled to have the goods repaired or replaced if the goods fail to be of acceptable quality and the failure does not amount to a major failure. In the case of a major failure, you are entitled to a refund and compensation may also be payable for any other reasonably foreseeable loss or damage. Action to remedy the problem may include instructions on proper use. You may be required to supply the goods for inspection or provide pictures or videos of the defect so an assessment can be made.
The items you purchase come with guarantees that cannot be excluded under the Australian Consumer Law. You are entitled to have the goods repaired or replaced if the goods fail to be of acceptable quality and the failure does not amount to a major failure. In the case of a major failure, you are entitled to a refund and compensation may also be payable for any other reasonably foreseeable loss or damage. Action to remedy the problem may include instructions on proper use. You may be required to supply the goods for inspection or provide pictures or videos of the defect so an assessment can be made.
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.