

MODES
SAFETY FEATURES
COMFORT FEATURES
CONVENIENCE FEATURES
Lightweight umbrella stroller with a lie-flat recline, effortless storage and all-wheel suspension for smooth manoeuvring.
MODES
SAFETY FEATURES
COMFORT FEATURES
CONVENIENCE FEATURES
Lightweight umbrella stroller with a lie-flat recline, effortless storage and all-wheel suspension for smooth manoeuvring.
| Product Dimension (cm) | 108H x 48.5W x 83.5L |
| Product Weight (kg) | 7.8 |
| Package Dimension (cm) | 57L x 104H x 65W |
| Package Weight (kg) | 7.8 |
| Country Of Origin | CHINA |
| Seat Liner | No |
| Toddler Seat | No |
| Folded Dimensions | 35 x w 30 x h 109.5 cm |
| Number Of Wheels | 4 Wheels |
| Snack Tray | No |
| Product Dimension (cm) | 108H x 48.5W x 83.5L |
| Product Weight (kg) | 7.8 |
| Package Dimension (cm) | 57L x 104H x 65W |
| Package Weight (kg) | 7.8 |
| Country Of Origin | CHINA |
| Seat Liner | No |
| Toddler Seat | No |
| Folded Dimensions | 35 x w 30 x h 109.5 cm |
| Number Of Wheels | 4 Wheels |
| Snack Tray | No |
A lightweight chassis with a compact umbrella fold makes every stroll a breeze. A handy travel mate designed and engineered to keep up with your child from newborn on.
A lightweight chassis with a compact umbrella fold makes every stroll a breeze. A handy travel mate designed and engineered to keep up with your child from newborn on.
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.