

Featuring a natural cream chevron pattern and wooden frame, this lightweight play house adds a warm touch to your child’s space.
Simple to assemble and easy to move, it’s ideal for indoor camping, reading, movie time or quiet play. It creates a cosy spot to relax while encouraging imaginative play at home.
Suitable for 3 years +.
Featuring a natural cream chevron pattern and wooden frame, this lightweight play house adds a warm touch to your child’s space.
Simple to assemble and easy to move, it’s ideal for indoor camping, reading, movie time or quiet play. It creates a cosy spot to relax while encouraging imaginative play at home.
Suitable for 3 years +.
| Product Dimension (cm) | 140H x 130W x 125L |
| Product Weight (kg) | 4.5 |
| Package Dimension (cm) | 80L x 20H x 15W |
| Package Weight (kg) | 1 |
| Material | Timber, PP Plastic, Cotton, Viscose |
| Bed Rail | No |
| Height Adjustable | No |
| Country Of Origin | CHINA |
| Castors | No |
| Converts To Toddler Bed | No |
| Product Dimension (cm) | 140H x 130W x 125L |
| Product Weight (kg) | 4.5 |
| Package Dimension (cm) | 80L x 20H x 15W |
| Package Weight (kg) | 1 |
| Material | Timber, PP Plastic, Cotton, Viscose |
| Bed Rail | No |
| Height Adjustable | No |
| Country Of Origin | CHINA |
| Castors | No |
| Converts To Toddler Bed | No |
The items you purchase come with guarantees that cannot be excluded under the Australian Consumer Law. You are entitled to have the goods repaired or replaced if the goods fail to be of acceptable quality and the failure does not amount to a major failure. In the case of a major failure, you are entitled to a refund and compensation may also be payable for any other reasonably foreseeable loss or damage. Action to remedy the problem may include instructions on proper use. You may be required to supply the goods for inspection or provide pictures or videos of the defect so an assessment can be made.
The items you purchase come with guarantees that cannot be excluded under the Australian Consumer Law. You are entitled to have the goods repaired or replaced if the goods fail to be of acceptable quality and the failure does not amount to a major failure. In the case of a major failure, you are entitled to a refund and compensation may also be payable for any other reasonably foreseeable loss or damage. Action to remedy the problem may include instructions on proper use. You may be required to supply the goods for inspection or provide pictures or videos of the defect so an assessment can be made.
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.